Oszczędzać na wystroju wnętrza czy nie? Oto jest pytanie!

Kupując mieszkanie od dewelopera często zastanawiamy się, czy wykończenie mieszkania pod klucz zlecić wyspecjalizowanej firmie, czy zrobić to samemu. Nie bez znaczenia są tu koszty wykończenia wnętrz. Bardzo często zakup mieszkania tak nadwyręża możliwości finansowe właściciela nowego M, że rezygnujemy z wykończenia mieszkania pod klucz. Może warto jednak zdecydować się na wykończenie mieszkania rezygnując wyłącznie z niektórych elementów wystroju wnętrza? Na czym można zaoszczędzić, a na czym oszczędzać nie warto?

Na czym nie można zaoszczędzić?

Cena mieszkania często jest uzależniona od drzwi zewnętrznych oraz okien, które wybierze właściciel mieszkania. Jest to jeden z tych elementów mieszkania, na którym oszczędzać nie można. Porządne drzwi do mieszkania to podstawa bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Okna często również mają różny standard uzależniony od ceny. Okna i drzwi to taki element wnętrza, na którym oszczędzać nie można. Takie oszczędności mogą być pozorne. Możemy tego żałować latami.

Na pewno nie możemy oszczędzać jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy wykańczającej wnętrza takiej jak BB Construction z Gdańska, ponieważ jeśli wybierzemy tańsze rozwiązanie możemy potem tego żałować, a jest to w końcu nasze mieszkanie w którym żyjemy na co dzień.

Kolejnym elementem wykończenia wnętrza, na którym lepiej nie oszczędzać jest ilość gniazdek. Gniazdek w mieszkaniu nigdy nie jest dość. Można się o tym bardzo szybko przekonać. Jest to element, który bardzo szybko może się zemścić jeżeli postanowimy ograniczyć ilość gniazdek. Ciągnięcie przedłużaczy po mieszkaniu naprawdę nie jest dobrym rozwiązaniem.

W ofercie wykończenia mieszkania pod klucz u niektórych deweloperów jest zabudowa kuchni. I to jest element wykończenia wnętrz, z którego nie warto rezygnować. Szafki kuchenne zrobione na wymiar pozwolą na maksymalne wykorzystanie każdego centymetra kuchni.

Na czym można zaoszczędzić?

Elementem wykończenia mieszkania pod klucz jest glazura oraz terakota w kuchni oraz łazience. Jest to jeden z elementów wykończenia wnętrz, na którym można zaoszczędzić bez większych strat, dla estetyki mieszkania. Ograniczenie wysokości położenia glazury nie musi wpłynąć negatywnie na estetykę. Zrezygnowanie z dekorów również nie będzie miało dużego wpływu na wygląd ściany. Będzie za to miało ogromny wpływ na zasobność naszego portfela. Warto to bardzo dobrze przemyśleć.

Można również zrezygnować z białej armatury z najwyższej półki. Wanna, zlew, czy wc nie muszą mieć kosmicznych cen, by mogły nam służyć latami. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość spłuczki. To jest element, którego musimy być pewni. Spłuczka, która szybko się zepsuje i zmusi nas do zbijania glazury to nie jest oszczędność.

Decydując się na ofertę wykończenia mieszkania pod klucz musimy zdecydować, które elementy wykończenia wnętrz mają znaczenie dla funkcjonalności mieszkania, a z których możemy zrezygnować bez szkody.